Pages Menu
Categories Menu
MyDiab: mobilna aplikacja dla diabetyków

MyDiab: mobilna aplikacja dla diabetyków

Osoby chore na cukrzycę mogą kontrolować poziom glikemii przy pomocy iPoda, iPhone’a lub iPada. Jest to możliwe dzięki aplikacji MyDiab stworzonej przez Krzysztofa Hołtyna przy współpracy diabetologów z Regionalnego Centrum Diabetologii w Gdańsku.

Do tej pory po pomoc lub poradę diabetyk mógł się zgłosić tylko do lekarza, który analizował zebrane wyniki pomiarów glikemii i na ich podstawie doradzał pacjentowi. Jednak to się zmienia – nowoczesne technologie (np. aplikacje mobilne) pozwalają na szybsze i łatwiejsze kontrolowanie cukrzycy.

Aplikacją, która łączy w sobie nowoczesność i odpowiada na potrzeby zarówno diabetyków, jak i lekarzy, jest MyDiab. Jej główną funkcją jest monitorowanie glikemii i na podstawie uzyskanych danych ostrzeganie o zagrożeniach i niebezpieczeństwach związanych np. z wysokim poziomem glukozy.

MyDiab stanowi źródło wiedzy o postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, o których diabetyk może nawet nie wiedzieć. Zarówno ostrzeżenia, jak i porady są wyświetlane w postaci prostych i zrozumiałych komunikatów.

Aby znaleźć wspólny język pomiędzy nowoczesnością a sprawdzoną praktyką lekarską, aplikacja MyDiab generuje wykresy stanu glikemii (dzienny, okresowy i ciągły), które pacjent może przedstawić lekarzowi na wizycie kontrolnej.

Codzienny dostęp do wykresów, które do tej pory diabetyk mógł zobaczyć tylko u lekarza prowadzącego na ekranie jego monitora, pozwoli na własną analizę postępów walki z cukrzycą. Świadomość postępów pozwala ograniczyć nieprawidłowe cukry nawet o 10 proc.

Aplikacja MyDiab została stworzona dla Kainos Software Ltd. przez Krzysztofa Hołtyna przy współpracy diabetologów z Regionalnego Centrum Diabetologii w Gdańsku.

Można ją pobrać bezpłatnie ze strony iTunes

(Źródło: nazdrowie.pl)

3.6/5 - (11 votes)