Pages Menu
Categories Menu
Wirtualne Muzeum Cukrzycy

Wirtualne Muzeum Cukrzycy

Pierwsze w Polsce Wirtualne Muzeum Cukrzycy właśnie rozpoczęło swą działalność. Na stronie muzeumcukrzycy.pl każdy zainteresowany historią diabetologii znajdzie archiwalne zdjęcia, publikacje oraz artykuły.

Muzeum ma także charakter interaktywny – internauci będą mogli wzbogacić jego zasoby, przesyłając swoje materiały ilustrujące walkę z chorobą.

Wirtualne Muzeum Cukrzycy, wykorzystując nowoczesne technologie, pozwala spojrzeć na historię diabetologii i prześledzić drogę, jaką musieli przejść pacjenci i lekarze w walce o dzisiejsze standardy leczenia.

Cukrzyca jest chorobą, która wpływa nie tylko na samego pacjenta, ale również na całe jego otoczenie. Dzisiaj diabetycy mogą żyć jak zdrowe osoby – nie stosując wyniszczającej diety i nie rezygnując z aktywności fizycznej. Jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu cukrzyca bardzo mocno ingerowała w życie chorego, izolując go i skazując na bolesne iniekcje.

W dzisiejszych czasach różnią się również zalecenia lekarskie i akcesoria medyczne. Wirtualne Muzeum Cukrzycy powstało po to, by te zmiany pokazać.

-Pomysł na stworzenie Wirtualnego Muzeum Cukrzycy zrodził się w czasie obchodów 90-lecia odkrycia insuliny. Zgromadziliśmy z tej okazji mnóstwo archiwalnych materiałów i uznaliśmy, że warto się nimi podzielić ze wszystkimi Polakami. Przeglądając same zdjęcia, można dostrzec postęp, jaki dokonał się w diabetologii na przestrzeni ostatnich 100 lat. Chcemy, by młode pokolenia miały świadomość niesamowitej zmiany jakościowej życia cukrzyków, dlatego zapraszamy wszystkich do przesyłania swoich materiałów – powiedziała Monika Chmielewska-Żehaluk, dyrektor ds. komunikacji Grupy Sanofi.

(Źródło: muzeumcukrzycy.pl)

2/5 - (2 votes)